Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Aankondiging houtkap aan de Zandput te Culemborg.

terug naar overzicht

Dinsdag, 20 oktober 2020

Via Staatsbosbeheer ontvingen wij de mededeling dat er binnenkort wordt gestart met het kappen van populieren die aan het einde van hun levensduur zijn. Deze populieren vormen een mogelijk gevaar omdat er dode takken uit kunnen vallen.

Door het kappen ontstaat er ruimte voor de natuurlijke ontwikkeling van nieuwe bomen. Daarnaar zullen er op termijn ook nieuwe bomen worden aangeplant. De werkzaamheden gaan naar verwachting zo'n vier weken duren, afhankelijk van de weersomstandigheden. In het gebied zullen informatieposters opgehangen worden om recreanten te waarschuwen en te informeren.

De paden blijven gewoon toegankelijk, maar kunnen tijdelijk minder goed begaanbaar zijn. De paden zullen na afronding van de werkzaamheden zo snel als mogelijk hersteld worden. Hiervoor moeten de paden wel eerst goed droog zijn.

De exacte startdatum is nog niet bekend, maar de verwachting is dat dat eind deze week/begin volgende week (ca. 23 oktober zal zijn).